Snapchat’in Chat 2.0 Güncellemesi, Uygulamayı Baştan Sona Değiştiriyor


Snapchat’in yeni sürümünde o kadar fazla özellik var ki tek bir güncellemeyle bu kadar özelliği bir arada görmek bizi bile şaşırttı.

Dünyanın en ünlü sosyal paylaşım platformlarından birisi olan Snapchat, tüm kullanım deneyiminizi baştan yazacak devasa bir güncelleme almaya hazırlanıyor: “Chat 2.0“. Snapchat’in CEO’su olan Evan Spiegel’in söylediği gibi bu güncelleme o kadar büyük ve detaylı ki “istediğiniz şeyi, istediğiniz şekilde söyleyebilirsiniz.” Bugün kullanıcılara sunulması planlanan (iOS ve Android kullanıcılarına aynı anda sunulacak) Chat 2.0 güncellemesinin ne olduğunu detaylıca anlatmadan önce sizler için özetleyeyim. Chat 2.0 sayesinde sticker’a doyabileceksiniz, video ve ses paylaşımlarınız çok farklı olacak ve tüm bunlara ek olarak gelişmiş bir Snapchat kullanımına erişeceksiniz.

Otomatik Video Oynatma: Snapchat’in bu özelliği sayesinde bir arkadaşınızın hikayesinin sonuna geldiğinizde veya sadece sola doğru ekranı kaydırdığınızda yeni videoda geçiş yapmış olacaksınız. Bu özellikle birlikte kullanıcıların daha fazla video izlemesi ve izlemelerin daha kolay olması hedeflenmiş.

Stickerlar: Özel konuşmalarda da kullanılabilecek olan 200’den fazla sticker, “seni seviyorum” veya “acıktım” şeklinde şeyler yazdığınızda ve sticker butonuna sadece bir kere tıkladığınızda otomatik olarak kullanılabilecek.

04a-how-to-send-a-sticker2

Video Notları: Özel konuşmalarda GIF’e benzeyen ve sürekli tekrar halinde olan videolar paylaşabileceksiniz. Bu videoların boyutu oldukça küçük olacak ve sadece 10 saniye kaydedilebilecek.

03b-how-to-video-chat_11

Ses Notları: İsminden de anlayabileceğiniz gibi ses kaydedip göndermenizi mümkün kılan bu özellik, yazı yazamayacak kadar meşgul olan kişiler için özelleştirilmiş.

Video ve Ses Aramaları: Artık bu özellikler siz o kişiyle konuşmasanız da kullanılabiliyor. Snapchat video ve ses aramalarında daha kullanışlı olabilmek için farklı bir görünüm kazanıyor.

02a-how-to-send-a-note

Diğer Özellikler

  • Artık birden çok alıcıya fotoğraf gönderebiliyorsunuz ve bu fotoğrafları Snapchat’in yazı, çizim ve filtre gibi özellikleriyle düzenleyebiliyorsunuz.
  • Video ve ses aramaları sırasında fotoğraf gönderebiliyorsunuz. Bu fotoğaraflar görüntülü aramanızı bozmamak için saydam görünüyor.
  • Chat 2.0’da kolay bir şekilde arama şekilleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Örneğin görüntülü ve sesli arama sırasında bir işiniz çıkıyor ve aramayı anında sadece sesli olarak değiştiriyorsunuz.
  • Yeni güvenlik düzenlemelerinde hiçbir değişiklik yok. Snapchat, göndereceğiniz şeyleri sadece paylaşılana kadar veri merkezinde saklıyor. Ardından tamamen siliyor.

Kaynak : Webtekno.com